Procedura kierowania na badania

PROCEDURA KIEROWANIA UCZNIA NA BADANIA DO PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ:

1. Uczeń na badania psychologiczno-pedagogiczne może być zgłoszony na wniosek rodziców, nauczyciela przedmiotu, wychowawcy klasowego, pedagoga i psychologa szkolnego.

2. Zgłoszenia uczniów na badania przyjmuje pedagog szkolny.

3. Pedagog analizuje sytuację ucznia na podstawie własnych obserwacji oraz spostrzeżeń nauczycieli.

4. Pedagog kontaktuje się z rodzicami ucznia, zapoznaje ich z problemami dziecka oraz proponuje przeprowadzenie badań psychologiczno- pedagogicznych potwierdzających spostrzeżenia.

5. Rodzice wyrażają (lub nie wyrażają) pisemną zgodę na przeprowadzenie badań.

6. Pedagog lub wychowawca wypełnia arkusz obserwacyjny ucznia kierowanego przez szkołę do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

7. Pedagog zgłasza ucznia na badania i przekazuje wypełniony arkusz.

8. Terminie badania pedagog pisemnie lub ustnie informuje rodziców.

9. Na podstawie przeprowadzonych badań Poradnia wystawia opinię o uczniu ze wskazaniem stosowania wymagań zgodnych ze stwierdzonymi dysfunkcjami.

10. Jeżeli rodzice wyrażą zgodę na ujawnienie opinii szkole, nauczyciele dostosowują wymagania wobec ucznia zgodnie z zaleceniami Poradni.

Przyjęto na posiedzeniu Zespołu Wychowawczego 16 kwietnia 2007 roku